Здесь нашел интересный обзор

Інтерв'ю

 Інтерв'ю в журнал Мілленіум

 

 Душа людини - лампа, у якої наука - полум’я, а знання - масло.

 

Цей вислів Ібн Сіни дуже влучно описує нашу героїню. Ельміз Кліменок – психолог, арт-терапевт, здебільшого працює з дітьми. Вона дійсно горить і запалює душі іншим. Її наука – це психологічна освіта, її масло – це чуттєвість і життєвий досвід, бо Ельмаз – сама мама двох дітей. Сьогодні ця щира, усміхнена, амбітна молода жінка з півдня повертає людям надію знайти гармонію в душа, а своїм маленьким клієнтам – повірити в себе, свої сили та можливості. Розпитаємо у Ельмаз, як їй це так успішно вдається?

 

Ельмаз, я знаю, що Ви планували стати вчителем, але все ж таки обрали психологію. Чому?

Так. Я мріяла стати вчителем початкових класів, але колись чітко відчула, що для дітей я можу більше зробити в ролі "агента змін", тому й обрала професію психолога.

 

Ви говорили, що це не класична робота з клієнтами у форматі бесіди тет-а-тет. Ви «лікуєте душі» танцем. Це незвично. Тож, розкажіть, у чому суть такої терапії?

Для діагностики часто використовую класичні методи та допоміжні, проективні. Це й асоціативні картки, і арт-терапевтичні техніки. Однією із таких є метод танцювально-рухової терапії. Не всім і не завжди він підходить, тож намагаюсь враховувати особисті характеристики та обставини. Без тет-а-тет ніяк. Індивідуальна бесіда, консультація є обов'язковою в моїй роботі.

Метод танцювально-рухової терапії базується на знаннях про емоції, знаннях з нейро-психології, психосоматики. Це сьогодні дуже актуально.

 

Я розумію, що загальний стан людини залежить і від фізичного, і від емоційного, психологічного самопочуття. Чия методика ТРТ і чи має вона уже результати?

Я би не назвала метод хореографічною терапією. Це більше аутентичний танець. Про те, як, змінюючи рух, змінювати життя.  

У кожного психолога свої методи. Мені легше працювати через тіло, бо я сама емпатична й чутлива. Результати цього методу більш ефективні, аніж виключно вербальні або медитативні. Цей метод - про зміну звичок на тілесному рівні. У моїй практиці результати є.

 

А як бути тим, хто через фізичні вади не здатен виконувати всі вправи, але хотів би саме так поліпшити своє життя?

Бажання - це найкращий стимул! Вправи в ТРТ підбираються під клієнта. І якщо він може тільки кліпати очима, чи повертати головою, але хоче знайти внутрішню гармонію, навчитися краще розуміти себе та навколишнє, будь ласка. Я підтримаю та надам всі для цього інструменти або направлю до більш кваліфікованого в цьому питанні спеціаліста.

 

Наскільки я знаю, Ви є автором програми для зовсім маленьких дітей. Розкажіть, у чому її суть.

На даний час я розробила програму для дітей віком від 4 до 7 років та їх батьків для налагодження стосунків між дітьми та дорослими. Вона для тих, хто відчув кризу 3-х років та планує психологічно підготуватися до навчання в школі. 

 

Поділіться професійними планами на найближче майбутнє.

Зараз я працюю у столичному Центрі Дитячої та Юнацької Творчості. Тут чудові педагоги, але не завжди вони можуть вплинути на результативність виховання дітей. Багато батьків звертаються за консультаціями до психолога і готові працювати разом з дитиною. Тому планую працювати за розробленими програмами як в індивідуальній так і груповій формі. Готую також програму для дорослих на тему ресурсозбереження.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Танце - руховий психолог. Ельмаз, Виступи на фестивалях, Програми психолога, Консультації психолого, Страхи, тривоги, Невпевненість у собі, Взаємостосунки в сім'ї, Рука в руці, Ресурсозбереження, Інтерв'ю, Практичні вправи, Відео, Аудио

joomla3x