nachodki.ru интернет-магазин

Лінь

лень  
Немає бажання займатися обраною справою? Не хочеться вставати вранці? Постійно спізнюєтеся? Не доводьте справи по кінця? Руки опускаються? Не можете себе змусити? Втрачаєте ентузіазм?
Це наслідки, але не причини.
Ліні не існує, зате цілком реальні такі стани:
- нелюбов до того, що робиш
- енергетичний спад
- відсутність поточної цілі і, як наслідок, енергетичний застій
- відсутність масштабного бачення і, як наслідок, нерозуміння «навіщо воно мені потрібно».
Кожне з цих явищ має симптоми, які ми звикли називати лінню – не хочеться робити і руки опускаються, але лікуються вони абсолютно різними засобами. Не улюблена справа, наприклад, в корені відрізняється від відсутності масштабного бачення. У першому випадку – треба міняти діяльність, у другому – залишатися у своїй справі, але замахнутися на більше.
Вилікуйте причину і симптоми пройдуть самі собою – це універсальний закон природи. І навпаки – спроба боротися з наслідками дає тільки короткочасний ефект. Можна скільки завгодно пити аспірин з пустопорожніх розваг, їхати у відпустку, забуватися в алкоголі, речовинах або йога-ретрітах, але все це буде давати тільки короткочасні радісні перепочинки, а тотальна нудьга і лінь до щоденного процесу будуть завжди повертатися і з кожним разом все частіше і частіше, поки причини залишаються у вас всередині.
- Я не можу вставати рано вранці, – кажуть мені.
- Але якщо завтра, ви їдете у навколосвітню подорож в команді однодумців, де впродовж року треба буде вставати рано вранці – то як? Поїдете? Будете вставати? (причому вам це буде в радість, якщо така поїздка – те, про що ви мріяли)
Розглянемо кожен зі станів окремо:
1. Лінь як наслідок заняття не улюбленою справою
Заняття, яке не любиш, безглузда справа, дурні дії чи ті, які протирічать вашим внутрішнім нормам викликають не просто лінь, а включають внутрішнє блокування. Руки в буквальному сенсі не піднімаються. Чим вищий рівень усвідомлення, тим складніше жити без сенсу.
- У чому сенс усвідомленого життя?
- Сенс життя в тому, щоб вибрати свій власний сенс і слідувати йому.
Мало відмовитися від загальноприйнятих норм. Дуже мало «взяти і звільнитися» – треба вибрати свою власну справу, свій сенс і віддатися йому, а то доведеться дізнатися, що підвішений стан нічим не кращий за рамки суспільства.
Люди часто кажуть: Я пішов з ненависної роботи. Я – герой. Мені в даному випадку, завжди хочеться відповісти: Друже мій, ти станеш героєм, коли знайдеш близьку по духу справу і будеш мати достатньо терпіння їй слідувати.
Сам факт, що ви залишили заняття, яке вам нелюбе, не позбавить вас від ліні та інших апатичних станів. В цей момент почнеться найскладніше: зрозуміти, що себе неможливо знайти, себе можна тільки створити і свою справу неможливо знайти, але можна вибрати те, що подобається і почати це р-о-б-и-т-и. Причому робити з душею.
Люди бояться вкладати свою душу. Бояться віддавати. Спочатку хочуть, щоб їх полюбили або щоб справа, якимось чином одразу їх наповнила, а тільки потім вони готові віддавати. Але на перспективу так не працює. Природа нам чітко показує: по весні посієш, по осені пожнеш. Ті, хто не сіє, або у кого не вистачає терпіння доглядати за своїми саджанцями до осені, нічого не пожинають.
Спокійна любов до справи (яка не має ніякого відношення до швидкорозчинної ейфорії) деколи приходить через час, разом з першими результатами, коли за плечима залишається подолання власних страхів і відкриваються нові горизонти можливостей.
2. Лінь як наслідок енергетичного спаду
Енергетичний спад – зовсім інша причина виникнення симптомів ліні і може з'являтися навіть у найбільш приємному процесі. Ви втомилися, перевтомилися, ваші сили пішли на спад, руки опускаються, ви починаєте замислюватися: «а чи ту справу я вибрав?». З'являються муки творчості та інші самокатування, тоді як вам необхідно просто відпочити, відновити сили і циркуляцію енергії у вашому фізичному тілі.
Перше що важливо зрозуміти – енергетичний спад може бути навіть в найбільш улюбленому процесі і це не означає, що треба все кидати і кидатися в нову справу, в надії, що там буде одна «суцільна любов».
Причини спаду? Втома, як моральна, так і фізична. Вихід – відпочинок і перезавантаження. Тут якраз-таки важливо розуміти роль харчування і фізичної активності, які впливають на наш тонус.
Якщо ви діагностуєте у себе енергетичний спад, перше, що треба зробити – відновити сили за допомогою відпочинку і не приймати ніяких рішень в такому стані. А далі, ваше завдання звести такі спади до мінімуму – тобто внести спорт, здорові веселощі і правильне харчування в свій щоденний раціон.
3. Лінь як наслідок відсутності поточної мети
Стояча вода тухне. І цим все сказано.
Те ж саме відбувається з вашою енергетикою: коли вона не має чітко спрямованого русла, то просто застоюється всередині, викликаючи всі ці неприємні стани – хочеться спати, коли ви не втомилися, хочеться їсти, коли ви не голодні тощо. Це дуже бридко, але і до цього звикаєш.
М'язи, які не використовуєш, атрофуються і потім потрібна колосальна праця, щоб їх розворушити і повернути в тонус. Те ж саме стосується вашої внутрішньої сили, яка без використання починає віддавати душком. Звичайно, в такому стані вам багато чого лінь.
Тут все залежить від рівня занедбаності ситуації, але, в глобальному сенсі, вихід буде завжди один – світла мета, яка стрепене ваше єство. Причому, саме поточна мета, до якої ви можете почати рухатися вже зараз, а не колись потім. Адже зараз – це все що у нас є.
Ті, хто все життя чекає на велику мету, що підірве їм голову, схожі на приречену 30-річну незайману, що очікує принца. Дійдіть спочатку своїми ногами до будь-якої, нехай навіть невеликої мети. А потім замахнемося на більше.
Схудніть. Заробіть мільйон (для початку гривень). Подивіться на світ. Відкрийте свій бізнес. Зв'яжіть гачком чохол для мерседеса. Зробіть що-небудь і доведіть це до кінця. Це – єдиний спосіб дізнатися на практиці, що в цьому житті, все реально і простіше, ніж здається.
4. Лінь як наслідок відсутності масштабного бачення
Якщо ви займаєтеся справою, яка вам цікава, і досить швидко в ній прогресуєте – заробляєте перші гроші, отримуєте перше визнання і так далі – то вам просто необхідне масштабне бачення, щоб продовжувати розвиватися.
Ви виросли з дитячих штанців, пора дорослішати і пора виробляти апдейт своїх власних цілей. Якщо раніше покупка машини та певна сума в місяць вам здавалися «ого-го-го», то коли вони у вас з'являються, стає очевидно, як це мало. Так, саме мало і ні на що не вистачає. Можна, звичайно, вдаритися у «позбавлення від его і породжуваних ним бажань», а можна визнати, що досягнення цілей – це прекрасний каталізатор для внутрішнього зростання, якого ви так відчайдушно потребуєте (і вимагатиме все життя – це наша природа).
Масштабне бачення допомагає побачити сенс в щоденній рутині і долати її. Рутина ніколи нікуди не дінеться. Її можна мінімізувати, віддати на аутсорсинг, автоматизувати – але повністю вилучити монотонні дії зі свого життя не вдасться. Та й не потрібно. Зміниться сама людина. Володіючи масштабним баченням свого життя, з поточними завданнями, нехай навіть занудними і нецікавими, він буде справлятися граючись, продовжуючи відчувати смак життя.
Але якщо такого бачення немає, то людині з внутрішнім розмахом і амбіціями стає нецікаво і її починає долати щоденна лінь. Веселити тут себе марно, навіть спорт не допоможе, потрібна глобальна велика і яскрава мета, щоб пробудити апетит і смак до життя.
Підводячи підсумок – лінь побороти неможливо, та й непотрібно, вирішувати треба те, що стало її причиною. Причому вирішувати якомога раніше, щоб не запустити цю ментальну хворобу і не звикнути жити без фарб.
Олеся Новікова
Нет желания заниматься выбранным делом? Не хочешь вставать утром? Постоянно опаздываешь? Не дожить до конца? Руки вниз? Не можешь заставить себя? Потеряешь энтузиазм?
Это последствия, но не причины.
Линн не существует, но совершенно реальные такие состояния:
- не нравится то, что ты делаешь
- снижение энергии
- отсутствие текущих целей и, как следствие, энергия перегружена
- отсутствие обширного зрения и, как следствие, недопонимания "зачем мне это".
У каждого из этих явлений есть симптомы, которые мы привыкли называть лину - не хочется делать и руки опускаются, но лечится совершенно разными средствами Не любимое занятие, например, корнями отличается от отсутствия масштабного зрения. В первом случае - надо сменить деятельность, во втором - оставаться в своем бизнесе, но замахнулся на большее.
Вылечить причину и симптомы пройдут сами собой - это универсальный закон природы. Напротив, попытка справиться с последствиями дает лишь кратковременный эффект. Сколько угодно пить аспирин из пустых развлечений, поехать в отпуск, забывать в алкоголе, веществах или йоге ретритах, но все это даст только кратковременный радостный отдых, а полная скука и лень к ежедневному процессу всегда вернется И с каждым вместе чаще и чаще, пока причины остаются внутри тебя.
- Я не могу встать рано утром, говорят они мне.
- А вот если завтра, вы отправитесь в мировое путешествие в команде единомышленников, где придется вставать рано утром на год - ну и как? Ты уйдешь? Ты встанешь? (осуждение вам будет радость, если такая поездка - это то, о чем мечтали)
Рассмотрим каждое из штатов отдельно:
1. Лень в результате занятия не любимое дело
Занятия, которые вам не нравятся, глупые дело, глупые поступки или те, которые протирірічать ваши внутренние нормы вызывают не просто лень, а включают внутреннюю Руки в буквальном смысле не поднимаются. Чем выше уровень осознанности, тем сложнее жить без смысла.
- В чем смысл знаменитой жизни?
- Смысл жизни в том, чтобы выбрать свой смысл и следовать ему.
Мало что отказываться от общепринятых правил. Очень мало "взять и бросить" - надо выбрать свой собственный бизнес, свой смысл и придать ему, и придется узнать, что висящее состояние ничем не лучше общества.
Люди часто говорят: я ушла с ненавистной работы. Я герой. В этом случае всегда хочется ответить: подруга моя, ты станешь героем, когда найдешь близкого по духу и хватит терпения следовать за ней.
Тот факт, что ты ушел из класса, который не любишь, не избавит тебя от Линн и других апатичных состояний. В этот момент начнется самое сложное: понять, что себя не найти, себя можно только творить и свой бизнес невозможно найти, но можно выбрать то, что нравится и начать это р-о-б-с-т - С. Суждение, связанное с душой.
Люди боятся вкладывать душу. Боюсь сдаться. Сначала они хотят, чтобы их любили или сделать дело, кое-как сразу наполняют их, но только потом готовы сдаться. Но это не работает на перспективу. Природа нам наглядно показывает: весной сеешь, осенью пожинаешь. Те, кто не сеет или у кого не хватает терпения присматривать за своими саджанцями до осени, ничего не пожинают.
Спокойная любовь к делу (не имеющему никакого отношения к быстрорастворимой эйфории) иногда приходит сквозь время, вместе с первыми результатами, когда за плечами остается преодоление собственных страхов и новых горизонтов возможностей.
2. Лень как следствие энергетического спада
Снижение энергии - совсем другая причина возникновения симптомов Линн и может показаться даже самым приятным процессом. Ты устал, устал, силы ушли на упадок, руки опускаются, начинаешь думать: " А разве я выбрал это дело?". Появляются мучения творчества и прочие самопытки, а нужно просто отдохнуть, восстановить силы и кровообращение энергии в вашем физическом теле.
Первое, что важно понять - упадок энергии может быть даже в самом любимом процессе и это не значит, что нужно бросать все и бросаться в новое дело, в надежде, что будет одна "твёрдая любовь".
Причины спада? усталость, как моральная, так и физическая. Выход - отдых и перезагрузка. Важно понимать роль питания и физических нагрузок, которые влияют на наш тонус.
Если диагностировать энергетический упадок, первое, что нужно сделать - восстановить силы с отдыхом и не принимать никаких решений в таком состоянии. А дальше ваша задача привести такой спад до минимума - т.е. сделать спорт, здоровое веселье и правильное питание в свою повседневную ситуацию.
3. Лень как следствие отсутствия текущей цели
Стоя вода тухне. И этим все сказано.
То же самое происходит и с вашей энергией: когда у нее нет четко нацеленной шероховатости, она просто застой внутри, вызывая все эти неприятные состояния - хочется спать, когда не устал, хочется есть, когда не голоден и т.д. Я не знаю. Довольно противно, но привыкаешь.
Мышцы, которые вы не используете, атрофуються, а потом нужен колоссальный труд, чтобы развязать их и вернуть обратно в тонус. То же самое касается вашей внутренней силы, которая без толку начинает отказываться от душком. Конечно, в таком состоянии у вас много лени.
Все зависит от уровня ситуации, но в глобальном смысле выход всегда будет один - светлая цель, которая стрипенирует ваше существо. Суждение, именно текущую цель можно начать двигаться сейчас, а не как-нибудь потом. Теперь - это все, что у нас есть.
Те, кто ждет большой цели, которая снесет голову, похожая на обреченную 30-летнюю девственницу в ожидании принца. Сначала ногами к любой, пусть даже маленькой цели. А потом замахнулся на большее.
Похудеть. Заработай миллион (для начала баксов). Посмотри на мир. Открой свой бизнес. Завяжи крючком для мерседеса. Сделай что-нибудь и сделай это до конца. Только так можно узнать на практике, что в этой жизни все реально и проще, чем кажется.
4. Лень как следствие отсутствия масштабного зрения
Если вы занимаетесь делом, которое вас интересует, и вы прогрессируете довольно быстро - зарабатываете первые деньги, получаете первое признание и так далее - то вам просто нужно массовое видение, чтобы продолжать развиваться.
Вы выросли из брюк, пора взрослеть и пора производить блог собственных целей. Если перед покупкой авто и определенной суммой за месяц вы казались "ого-го", то когда они появляются, становится очевидно, как это мало. Да, именно мало и ничего не хватает. Можно, конечно, ударить в "лишение эго и породжуванных желаний", и можно признать, что достижение целей - прекрасный катализатор внутреннего роста, в котором вы так отчаянно нуждаетесь (и потребует вся ваша жизнь - наша природа).
Обширное зрение помогает увидеть смысл в повседневной рутине и преодолеть его. Рутина никуда не денется. Его можно минимизировать, отдать аутсорсинг, автоматизировать - но полностью убрать монотонные действия из своей жизни не удастся. Не надо в этом. Изменит самого человека. Обладая масштабным видением своей жизни, с текущими задачами, пусть даже унылым и неинтересным, он справится с игрой, продолжая испытывать вкус жизни.
Но если такого видения нет, то человеку с внутренним масштабом и амбициями становится скучно и оно начинает преодолевать ежедневная лень. Веселье здесь ничего не стоит, даже спорт не поможет, нужна глобальная большая и яркая цель, чтобы пробудить аппетит и вкус к жизни.
Подводя итог - лень невозможно преодолеть, и нужно определиться, что стало ее причиной. Приговор решить как можно раньше не запускать эту психическую болезнь и не обязательство жить без красок.
Новикова, Олеся Александровна

 

 

joomla3x